glowa lewa
Kersten Gallery Logo
glowa prawa

O Galerii

linia

Galeria Sztuki Współczesnej “Kersten” imienia Roberta Włodarczyka

Pasjonaci nowatorskich dzieł sztuki z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby z powodzeniem odnajdą swój drugi dom w takim miejscu jak galeria sztuki współczesnej Kersten.

Kraków jest enklawą artyzmu oraz kuźnią wybitnie uzdolnionych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Chcemy zapewnić im wsparcie na ścieżce kariery i propagować ich dzieła szerszej publice.

Galeria Kersten

„Kersten” – galeria sztuki współczesnej, Kraków. Kim jesteśmy?

Nasza galeria została założona przez śp. Roberta Włodarczyka, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego misją było propagowanie sztuki i kultury elitarnej, a także promowanie młodych, utalentowanych artystów. Dziś kontynuujemy tę działalność w myśl uczczenia jego wizji i pamięci.

“Kersten” to nie tylko galeria obrazów. Kraków cieszy się reputacją miasta przyjaznego artystom prezentującym różne formy uprawiania sztuki. Dlatego też naszym celem jest prezentowanie dzieł z dziedziny malarstwa, rzeźby oraz grafiki.
Ponadto, przez dekady działalności galerii udało nam się stworzyć miejsce przyjazne koneserom sztuki nowoczesnej. Nasza galeria sztuki jest sercem spotkań i refleksji nad coraz to nowszymi nurtami i trendami w sztuce.

Osią naszej pasji jest sztuka współczesna. Kraków jest miejscem, w którym tradycja płynnie przechodzi w nowoczesność. Dzieła sztuki prezentowane w naszej galerii stanowią przejaw tego zjawiska. Są one obrazem wpływów, w kreowaniu których swój wkład mają współpracujący z nami artyści.

Kilka razy w roku mamy przyjemność organizować wystawy indywidualne twórców współpracujących na stałe z galerią sztuki współczesnej Kersten.
Kraków jest domem wielu artystów światowego formatu, a dzięki wieloletniej działalności współpracujemy z wieloma wybitnymi postaciami świata sztuki. Wydarzenia te są zawsze wyjątkowe i skupiają uwagę koneserów sztuki wysokiej nie tylko z całego kraju, ale także zza granicy.

“Kersten”, galeria sztuki Kraków – nasza historia

Już w roku 1995 miała miejsce w galerii Kersten pierwsza wystawa sztuki współczesnej. Kraków, a konkretnie zabytkowe podziemia Hotelu Grand przy ulicy Sławkowskiej 5 gościły siedzibę galerii aż do roku 2019, kiedy to galeria została przeniesiona pod adres ul. św. Jana 12, czyli słynnej Kamienicy Krauzowskiej. Upamiętnia ona swoją nazwą nazwisko rajcy miejskiego Krzysztofa Krauze, którego inicjatywa doprowadziła do wprowadzenia polskiego orła jako elementu herbu Krakowa. Miejsce to stanowi również siedzibę Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Poza promocją, nasza galeria zajmuje się również pośredniczeniem w sprzedaży dzieł. Przez lata galeria zebrała wokół siebie grono artystów, którzy cieszą się uznaniem zarówno na polskim, jak i światowym rynku. Jesteśmy dumni z ich dokonań i faktu, że od niemal 30 lat galeria Kersten wspiera ich dokonania.

Galeria malarstwa, Kraków – zapraszamy do odwiedzin

Poszukiwaczy refleksji nad jutrem i estetycznych wrażeń zapraszamy na takie wydarzenia, jak wystawa sztuki współczesnej. Kraków, będąc enklawą wybitnych artystów znanych na całym świecie, sprzyja atmosferze kreatywnej twórczości. Niemniej, do Państwa dyspozycji oddajemy również dzieła pochodzące z pracowni artystów zagranicznych. Zachęcamy do regularnego sprawdzania naszej strony internetowej i Social Mediów, by trzymać rękę na pulsie nadchodzących wydarzeń kulturalnych związanych z działalnością galerii.