glowa lewa
Kersten Gallery Logo
glowa prawa

ARTYŚCI

Obecnie z galerią współpracuje 124 artystów.

linia
WSZYSTKIE
MALARSTWO
RZEŹBA

    Michał Świder

    wystawionych prac: 119
    malarstwo
    Michał Świder

    Kacper Kalinowski

    wystawionych prac: 139
    malarstwo
    Kacper Kalinowski

    Joanna Chrobak

    wystawionych prac: 67
    malarstwo
    Joanna Chrobak

    Bronisław Chromy

    wystawionych prac: 147
    rzeźba
    Bronisław Chromy

    Andrzej Borowski

    wystawionych prac: 196
    malarstwo
    Andrzej Borowski

    Roman Banaszewski

    wystawionych prac: 64
    malarstwo
    Roman Banaszewski

    Andrzej Kozyra

    wystawionych prac: 117
    malarstwo
    Andrzej Kozyra

    Waldemar J. Marszałek

    wystawionych prac: 49
    malarstwo
    Waldemar J. Marszałek

    Jerzy Rojkowski

    wystawionych prac: 105
    malarstwo
    Jerzy Rojkowski

    Józef Polewka

    wystawionych prac: 109
    rzeźba
    Józef Polewka (ur. 1963 w Myślenicach) – polski rzeźbiarz, pedagog. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W 1990 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując dyplom w pracowni rzeźby prof. Jana Kucza. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w l. 1990-1991. Nauczyciel rzeźby w Zespole Sztuk Plastycznych w Krakowie. Wystawy indywidualne: Galerie ’90, Bruksela (1992), Stawski Gallery, Kraków (1994), Galeria Na Mokrej, Poznań (1995), Palatin, Wiesloch (1996), Mała Galeria, Nowy Sącz (1996), Galeria Sztuki Współczesnej, Myślenice (1997), (2004), Zupthen, Holandia (corocznie od 1999 do 2003).
    Józef Polewka

    Adam Patrzyk

    wystawionych prac: 40
    malarstwo
    ADAM PATRZYK Urodzony w 1965 roku w Częstochowie. Studia na warszawskiej ASP. Dyplom w 1993 roku. w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Zajmuje się malarstwem olejnym, podejmując głównie tematykę pejzażu. Autor indywidualnych wystaw 1995 - Instytut Polski, Wiedeń 1999 - Galeria Karowa, Warszawa 1999 - Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa 2002 - Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa 2002 - Galeria Art, Warszawa 2010 - Galeria Art, Warszawa 2015 - Muzeum Częstochowskie, Częstochowa oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych.
    Adam Patrzyk

    Halina Tymusz

    wystawionych prac: 101
    malarstwo
    Halina Tymusz

    Stanisław Wysocki

    wystawionych prac: 273
    rzeźba
    Stanisław Wysocki

    Łukasz Huculak

    wystawionych prac: 105
    malarstwo
    Łukasz Huculak

    Janusz Wątor

    wystawionych prac: 86
    rzeźba
    Janusz Wątor

    Alicja Słaboń - Urbaniak

    wystawionych prac: 207
    malarstwo
    Alicja Słaboń-Urbaniak Urodziła się w Krakowie. Obecnie mieszka i pracuje w podkrakowskiej wsi Modlnica. W 1988 Ukończyła Krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Za pracę dyplomową otrzymała wyróżnienie i medal. Od chwili ukończenia studiów stale zajmuje się pracą artystyczną. Uprawiając malarstwo sztalugowe wypracowała swój rozpoznawalny styl, polegający na uproszczeniu, spłaszczaniu przestrzeni, czasem przywodzącym na myśl malarstwo naiwne, lub sztukę prymitywną zawsze wypełnione bogactwem koloru i faktur, Jednak swoboda operowania warsztatem, mistrzowskie wyczucie koloru nie pozostawia złudzeń że mamy do czynienia z profesjonalnym artystą. Od swej pierwszej wystawy w 1990 roku artystka pokazywała swe obrazy na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Stale współpracuje z galeriami w Danii, Niemczech Szkocji, Japonii i oczywiście w Polsce. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych USA, Japonii, Niemczech, Francji i Skandynawii, Konsulacie RP. w Berlinie oraz wszędzie tam gdzie mieszkają liczni zwolennicy malarstwa artystki
    Alicja Słaboń - Urbaniak

    Iwona Miliszewska-Nosko

    wystawionych prac: 158
    rzeźba
    Iwona Miliszewska-Nosko

    Marian Gromada

    wystawionych prac: 26
    malarstwo
    Marian Gromada

    Janusz Rafał Głowacki

    wystawionych prac: 97
    malarstwo
    Janusz Rafał Głowacki

    Jacek Pałucha

    wystawionych prac: 155
    malarstwo
    Jacek Pałucha

    Jadwiga Lewandowska

    wystawionych prac: 18
    rzeźba
    Jadwiga Lewandowska

    Masakazu Miyanaga

    wystawionych prac: 54
    malarstwo
    Masakazu Miyanaga

    Adam Hanuszkiewicz

    wystawionych prac: 49
    malarstwo
    Adam Hanuszkiewicz

    Daniel Krysta

    wystawionych prac: 167
    malarstwo
    Daniel Krysta (ur. 26 lutego 1976 w Cieszynie) – polski malarz współczesny tworzący obrazy łączące hiperrealizm i malarstwo materii. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1999–2004). Dyplom z malarstwa uzyskał w 2004 r. w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach publicznych (m.in. Muzeum Narodowe w Gdańsku, Galeria Bielska BWA) oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach malarstwa; jest autorem kilku wystaw indywidualnych. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. "Moim źródłem inspiracji jest refleksja nad relacją między człowiekiem a otaczającym go światem, w którym technika w coraz większym stopniu stanowi o naszym bycie i zasadniczo wpływa na nasze postrzeganie świata, jak i nas samych. Jednak podstawowym filarem mojego malarstwa jest materia malarska, za pomocą której tworzę obrazy konkretne i czytelne, a jednocześnie wymykające się jednoznacznej interpretacji. Jestem przekonany, że na styku tych wartości ma szansę zaistnieć coś więcej niż tylko sama materia, że doznania estetyczne mają szansę ewoluować do wyższej kategorii, gdzie wartości duchowe wysuwają się na pierwszy plan".
    Daniel Krysta

    Wiktor Jędrzejak

    wystawionych prac: 134
    malarstwo
    Urodzony w Kaliszu w 1956 roku. Studia WSP Częstochowa, dyplom w 1981 r u prof. Zygmunta Zimnego. Autor 58 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m.in. Nowy Jork, Berlin, Helsinki, Aichach, Ham, Alkmar, Warszawa, Poznań, Wrocław, Kalisz. Udział w 153 wystawach zbiorowych: Polska, Francja, Holandia, Grecja, USA, Finlandia, Japonia, Węgry, Chorwacja, Belgia. Laureat 21 ogólnopolskich konkursów malarskich. Poszukiwacz starych przedmiotów i zapisanego w nich czasu. Twórca cykli malarskich:” Okna”,” Wyrzucone przedmioty”, „Palimpsesty”. Ostatni bieżący cykl miniatur opisujący naszą rzeczywistość i wojnę w Ukrainie to jest „Twórczość w czasach zarazy 2020-2022” Autor malarskiego dziennika podróży kontynuowanego pod wpływem zwiedzania Europy i wypraw do Indii, Meksyku, Nepalu, Tybetu, Kambodży, Tajlandii, Laosu, Gruzji i Armenii. Mieszka i pracuje w Kaliszu
    Wiktor Jędrzejak

    Małgorzata Lazarek

    wystawionych prac: 82
    malarstwo
    Małgorzata Lazarek absolwentka Krakowskiej ASP Wydział Grafiki w Katowicach. Akademia przyznała jej medal za całokształt pracy. Zdobyła nagrodę główną na Biennale Rysunku Studenckiego. Pracowała jako nauczyciel w Liceum Plastycznym, była redaktorem graficznym w SUPER EXPRESIE, rysowała dla wielu gazet i czasopism (Twój Styl, Gość Niedzielny, Super expres, Newsweek, Gazeta Wyborcza). Otrzymała wiele nagród w konkursach w Polsce i za granicą – jest dwunastokrotną laureatką MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY RYSUNKU SATYRYCZNEGO „SATYRYKON” w Legnicy, i wielu innych konkursach satyrycznych. Za ilustracje do wierszy Zbigniewa Herberta otrzymała drugą nagrodę, a jej obraz olejny był „Obrazem Roku 2008”, rok później inny obraz zdobył wyróżnienie w konkursie ZPAP o Katowice. W roku 2013 otrzymała Grand Prix Satyrykonu i Nagrodę – „Piękniejsza Polska” – była jedyną wyróżnioną kobietą. W 2018 roku otrzymała nagrodę za obraz poświęcony współczesnemu pejzażowi. Dzięki aktywności w mediach społecznościowych jest autorka okładki płyty Sylvie Paquette – kanadyjskiej wokalistki, a prace malarskie prezentowane były na Uniwersytecie w Tbilisi i w Medelin w Kolumbii. Uprawia malarstwo, rysunek i ilustracje. Wystawia swoje prace w galeriach w kraju i za granicą.
    Małgorzata Lazarek

    Tomasz Lubaszka

    wystawionych prac: 40
    malarstwo
    Tomasz Lubaszka

    Paweł Kotowicz

    wystawionych prac: 77
    malarstwo
    PAWEŁ KOTOWICZ Urodzony w 1968 roku w Chrzanowie /Małopolska/. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w Pracowni Miedziorytu w 1994 roku. Uczestnik wielu plenerów malarskich krajowych i międzynarodowych w Polsce oraz we Włoszech, Francji, Węgrzech, Grecji, Słowacji, Litwie, Ukrainie i w Indiach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagradzany na Ogólnopolskim Biennale Pasteli, Triennale z Martwą Naturą oraz Laurem dla Młodych i Złotym Sygnetem „Adiunge optimorum”. Brał udział w ponad 60 wystawach zbiorowych i międzynarodowych m. in. w Niemczech, Holandii, Francji, Włoszech, Japonii, USA, Macedonii, Grecji, Słowacji i Bułgarii. Autor 45 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami m. in. w Niemczech, Francji, Austrii, Czechach i USA.
    Paweł Kotowicz

    Jacek Frąckiewicz

    wystawionych prac: 125
    malarstwo
    Jacek Frąckiewicz

    Tomasz Klimczyk

    wystawionych prac: 107
    malarstwo
    Tomasz Klimczyk

    Wojciech Gawor

    wystawionych prac: 8
    malarstwo
    Wojciech Gawor

    Robert Olszowski

    wystawionych prac: 25
    malarstwo
    Robert Olszowski

    Maciej Urbaniak

    wystawionych prac: 56
    malarstwo
    Urodził się w Krakowie. Zamienił wielkomiejski zgiełk na spokój wiejskiego ogrodu i mieszka w Modlnicy koło Krakowa. Ukończył Krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Właśnie nazwa Alma Mater stała się mottem jego malarstwa. Obrazy Macieja Urbaniaka są pełne koloru i dekoracyjne, malowane w systemie mozaikowego rygoru. Swoim magicznym urokiem i migotliwym ornamentem, wzbudzają zaciekawienie, ale podskórna ekspresja tych obrazów utwierdza w przekonaniu o głęboko osadzonej i intrygującej prowokacji. Artysta brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stale pracuje z renomowanymi galeriami w kraju i za granicą. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych.
    Maciej Urbaniak

    Krzysztof Ludwin

    wystawionych prac: 90
    malarstwo
    Krzysztof Ludwin (Kristof Ludwin) (ur. 1962 w Krakowie) – polski malarz, akwarelista, architekt oraz wykładowca akademicki (dr. Inż. Arch. Prof. PK) ; W latach 1981–1987 studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a następnie, w latach 1987–1988 na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Form Przemysłowych. W latach 1995–2006 był asystentem naukowo-dydaktycznym na Politechnice Krakowskiej na Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Przez rok (2004–2005) nauczał także rysunku odręcznego na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2006 roku Krzysztof Ludwin uzyskał tytuł doktora, broniąc swojej pracy zatytułowanej Szkice architektoniczne w technikach akwarelowych. Historia i współczesność. W latach 2006–2017 prowadził zajęcia z projektowania architektonicznego w Instytucie Projektowania Architektonicznego na Wydziale Architektury PK. W latach 2018- 2022 prowadził zajęcia dydaktyczne w Katedrze Rysunku Malarstwa i Rzeźby na stanowisku Profesora Uczelni. W 2002 roku artysta wydał album „Kraków w akwarelach” z serii „Świat w akwareli”. Nakładem PWN wydano jego podręcznik „Nauka malowania akwarelą” z cyklu „Park edukacja” (Wydawnictwo Szkolne PWN, Warszawa – Bielsko Biała 2011). W roku 2012 Krzysztof Ludwin za tę publikację otrzymał Nagrodę Rektora (Indywidualna II stopnia za osiągnięcia dydaktyczne). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, głównie akwarelą. Malując na płótnie, akrylem i farbami olejnymi, uzyskuje efekty zbliżone do malarstwa akwarelowego. Wypracował sobie własny styl, który nazywa „nerwowym ekspresjonizmem”. Na jego obrazach prawie nigdy nie brakuje elementów architektury. Krzysztof Ludwin jest wiceprezesem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Stowarzyszenia Architektów Polskich.
    Krzysztof Ludwin

    Halina Nowicka

    wystawionych prac: 83
    malarstwo
    Halina Nowicka

    Krzysztof Kiwerski

    wystawionych prac: 34
    malarstwo
    Krzysztof Kiwerski

    Tadeusz Król

    wystawionych prac: 51
    malarstwo
    TADEUSZ KRÓL – grafik, malarz, pedagog. Urodzony w 1960 roku w Końskich. Studia w latach 1980–1985 na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Laureat nagród i konkursów malarskich oraz graficznych, m.in.: wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (1988), Grand Prix na IV Internationale Graphic Biennale w Lubinie (1989), Grand Prix w Bharat Bhavan Graphic Biennale w Bhopal w Indiach (1995). W 2007 roku został wyróżniony w 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień przez miesięcznik „Sztuka.pl”. Autor książki „Nauka malowania”, wydanej w 2009 roku przez Wydawnictwo Szkolne PWN. Odznaczony medalem Gloria Artis.
    Tadeusz Król

    Franciszek Starowieyski

    wystawionych prac: 2
    malarstwo
    Franciszek Starowieyski

    Artur Gworek

    wystawionych prac: 24
    rzeźba
    Artur Gworek

    Gabriela Cichowska

    wystawionych prac: 21
    malarstwo
    Gabriela Cichowska

    Kazimierz Twardowski

    wystawionych prac: 29
    malarstwo
    Kazimierz Twardowski

    Roch Urbaniak

    wystawionych prac: 128
    malarstwo
    Roch Urbaniak

    Józef Sękowski

    wystawionych prac: 30
    rzeźba
    Józef Sękowski

    Michał Smółka

    wystawionych prac: 9
    malarstwo
    Michał Smółka

    Weronika Siupka

    wystawionych prac: 24
    malarstwo
    Weronika Siupka doktor habilitowany sztuki, wykładowca w ASP w Katowicach. W swojej pracy wykorzystuję klasyczny warsztat graficzny, w którym wiodącą techniką jest akwaforta. Stworzyła dwa cykle graficzne „Fragmenty świata” oraz Auto –da – fé. Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz pokonkursowych w Polsce i zagranicą.Ważniejsze nagrody: Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2007r. oraz 2009 r, stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w 2008r. Pierwsza nagroda - “Praca roku 2007” i “Praca roku 2013”, konkurs organizowany przez ZPAP/ Okręg Katowice, 2008, 2014, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Nauczycieli Plastyki w Rzeszowie, 2009, wyróżnienie honorowe w Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwiga Meidnera, Oleśnica, Wrocław, 2010 i 2012, honorowe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauczycieli Plastyki w Rzeszowie 2011, pierwsze wyróżnienie honorowe - XII Biennal Internacional de Gravat  „Josep De Ribera”, Xátiva 2015, Hiszpania, Grand Prix – Rene Carcan, Belgia, nagroda - International Prize For Printmaking, , Argentyna, nagroda - Jogja Miniprint Biennale 2016, Indonezja, nagroda - Mini Print Kazanlak 2016, Bułgaria, BIMPE IX, wyróżnienie honorowe - The Federation Gallery, New Leaf Creative Solutions, Granville Island,Vancouver, Kanada, ngroda - URAL PRINT TRIENNIAL – 2016,  nagroda główna, 7 Premio Internacional Rosario 2017, wyróżnienie honorowe - 45 Premio Internacional de Arte Grafico Carmen Arozena, I miejsce  - IV Exposición Internacional de Gráfica Contemporánea, Kolumbia 2017, nagroda - IX International Biennia Of Small Forms Pleven 2018, nagroda 39 Mini Print International of Cadaqués, I –sza nagroda URAL PRINT TRIENNIAL 2019, nagroda specjalna - International competition of small graphic forms Gender - Diversity, nagroda - Entre Ríos, Paraná, Argentina, pierwsze wyróżnienie - Associació Internacional Duana de les Arts, Bracelona, Spain, 2021, nagroda specjalna - Premio Internazionale Ex Libris e Piccola Grafica DANTE 2021, Bolsena, Italy 2021.Ważniejsze wystawy indywidualne: 2016 - Fyns Grafiske Værksted, Odense, Dania; 2018 - Académie des Beaux-Arts, Namur, Belgia; 2019 - Sala Macaregűa, Universidad Industrial de Santander, Kolumbia; 2020 - „Auto-da-fé,”, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu 2020/2021 - 39th Mini Print International of Cadaqués, Taller Galeria Fort, Hiszpania,
    Weronika Siupka

    Mariusz Krawczyk

    wystawionych prac: 32
    malarstwo
    Mariusz Krawczyk

    Mariola Jaśko

    wystawionych prac: 11
    malarstwo
    Mariola Jaśko

    Rafał Gadowski

    wystawionych prac: 28
    malarstwo
    Rafał Gadowski

    Justyna Jędrzejowska

    wystawionych prac: 17
    malarstwo
    Justyna Jędrzejowska

    Andrzej Gosik

    wystawionych prac: 13
    malarstwo
    Andrzej Gosik

    Andrzej Fydrych

    wystawionych prac: 10
    malarstwo
    Andrzej Fydrych

    Adam Mrozek

    wystawionych prac: 7
    malarstwo
    Adam Mrozek

    Andrzej Grenda

    wystawionych prac: 3
    malarstwo
    Andrzej Grenda

    Hanna Rojkowska

    wystawionych prac: 13
    malarstwo
    Hanna Rojkowska

    Kaja Solecka

    wystawionych prac: 53
    malarstwo
    Urodzona w 1974 r. w Krakowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie 1998. 1995-1998 – malarstwo w pracowni prof. Janusza Tarabuły na Wydziale Architektury Wnętrz. Zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią. Autorka wystaw indywidualnych, brała udział w wystawach zbiorowych w kraju oraz w Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Francji, Maroku /m. in. VII Jesienny Salon Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski (2004); ‚Into Europe’ – New Art for New Reality, The Bloxham Galleries, Londyn (2004); ‚Valentine Show’, The Bloxham Galleries, Londyn (2005); III Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Trójmiasto 2005; ‚Art Forward’ Enduring Power of Paint, The Bloxham Galleries, Londyn; Chelsea Harbour Design Center – „Focus 2006”, Londyn; IV Triennale z Martwą Naturą, Sieradz (2006); II Ogólnopolskie Biennale Miniatury Cyfrowej, Płock; Sport w grafice – Gdynia 2009; ‚Doors of Perception’ – The Annexhibition, Crinan (2014); Rynek Sztuki Młodych, NCK, Kraków (2015); VII Triennale z Martwą Naturą, Sieradz (2015); ‚Presence et Tolerance’, Musee Municipal, Agadir, Moroko (2016); Salon International de l’Academie Europeenne Des Arts-France, Paryż (2016), Kobalt, Muzeum Miejskie w Żywcu (2017); Vlask Gallery, Gandawa, (2020). Obrazy prezentowane na Międzynarodowych Targach Sztuki – AAF International Art Fair w Nowym Jorku (2007, 2008, 2010), Londynie (2007, 2008, 2010), Amsterdamie (2008); 20/21 International Art Fair, The Royal College of Art w Londynie (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011). Prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych.
    Kaja Solecka

    Mirosław Gołofit

    wystawionych prac: 2
    rzeźba
    Mirosław Gołofit

    Marian Konieczny

    wystawionych prac: 7
    rzeźba
    Marian Konieczny

    Michał Wysocki

    wystawionych prac: 6
    rzeźba
    Michał Wysocki

    Mikołaj Kasprzyk

    wystawionych prac: 27
    malarstwo
    Mikołaj Kasprzyk

    Paweł Goliszek

    wystawionych prac: 8
    rzeźba
    Paweł Goliszek

    Katarzyna Stelmach

    wystawionych prac: 51
    malarstwo
    Katarzyna Stelmach ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1990-95 uczęszczała do pracowni malarstwa, od 1993 również do pracowni graficznej. W latach 1994-1995 była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. W swoich pracach lubi używać multiplikacji form plastycznych. Tworzy kompozycję i strukturę swoich obrazów, łącząc plamy farby i nakładające się linie z tradycyjnymi formami sztuki. Do malowania używa farb akrylowych i olejnych. W swoich pracach wykorzystuje ornamenty, elementy art deco, małe formy graficzne i linie, które łączą się ze sobą, tworząc kształt rysunku. Mieszka i pracuje w Krakowie.
    Katarzyna Stelmach

    Paweł Wąsowski

    wystawionych prac: 7
    malarstwo
    Paweł Wąsowski

    Jeremi Lorek

    wystawionych prac: 18
    malarstwo
    Jeremi Lorek

    Janusz Trzebiatowski

    wystawionych prac: 2
    malarstwo
    Janusz Trzebiatowski

    Urszula Tekieli

    wystawionych prac: 24
    malarstwo
    Urszula Tekieli

    Anna Jagodova

    wystawionych prac: 12
    malarstwo
    Anna Jagodova

    Agnieszka Łapka

    wystawionych prac: 3
    malarstwo
    Agnieszka Łapka

    Dorota Kuźnik

    wystawionych prac: 1
    malarstwo
    Dorota Kuźnik

    Wiesław Kwak

    wystawionych prac: 19
    rzeźba
    Wiesław Kwak – (ur. 1963 w Suchej Beskidzkiej). Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem (1978-1983). W latach 1983-1988 studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Franciszka Duszeńki w 1988 r. W latach 1989- 1990 odbył staż w pracowni rzeźby prof. Jean Cardot w Ecole Nationale Superieure des Beaux Arts w Paryżu. Trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tworzy prace w dziedzinie malarstwa, rzeźby, rysunku i grafiki. Prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Twórczość swoją opiera na badaniu formy w połączeniu z linią "pictura linearis". Tematem jego prac jest człowiek i jego emocje. Tworzy często cykle rzeźb takie jak: „Metamorfozy”; „Balans”; „Sztukmistrz”. Kurator wystaw, uczestnik plenerów, posiada liczne realizacje rzeźbiarskie w przestrzeniach miejskich, a jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
    Wiesław Kwak

    Ewa Zawadzka

    wystawionych prac: 3
    malarstwo
    Ewa Zawadzka

    Magdalena Kwapisz-Grabowska

    wystawionych prac: 5
    malarstwo
    Magdalena Kwapisz-Grabowska

    Milena Brudkowska

    wystawionych prac: 7
    malarstwo
    Milena Brudkowska

    Karina Czernek

    wystawionych prac: 28
    malarstwo
    Karina Czernek

    Tomasz Radecki

    wystawionych prac: 4
    malarstwo
    Tomasz Radecki

    Krzysztof Wiśniewski

    wystawionych prac: 1
    malarstwo
    Krzysztof Wiśniewski

    Jarosław Luteracki

    wystawionych prac: 10
    malarstwo
    (ur.1967r.) – malarz, rzeźbiarz. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) Uprawia malarstwo i rzeźbę. W latach 90- tych równolegle do malarstwa sztalugowego zajmował się dekoracją wnętrz i malarstwem iluzjonistycznym na ścianach. Ta działalność wywarła ogromny wpływ na Jego obecną twórczość. Wykorzystanie elementów zdobniczych-ornamentalnych nieprzerwanie do teraz jest udziałem w tworzenia struktur na płaszczyznach budujących kompozycję obrazów. Kompozycje te silnie skonstruowane z wykorzystaniem wąskiej, skontrastowanej gamy barw nadają obrazom nieco abstrakcyjny wymiar. Na pierwszy rzut oka widać jednak, że główną ich cechą jest opowieść. Artysta maluje obrazy przedstawiające relacje międzyludzkie, damsko-męskie, żartobliwe sytuacje z życia, zawieszone zwykle w metaforycznym świecie, co zbliża jego twórczość do Magicznego Realizmu. Swoje malarskie opowieści tworzy poprzez symbole, mocno powiązane z tytułami obrazów. Nie chce być prekursorem, nowatorem ani przekraczać granic. Jest obserwatorem skupiającym swoją uwagę na gestach, spojrzeniach, z których wyciąga wnioski i buduje z nich fabułę, czasem prześmiewczą, czasem nostalgiczną, czasem interpretującą porzekadła czy przysłowia. Zawsze poruszającą się wokół relacji między ludźmi.
    Jarosław Luteracki

    Michał Kaszewski

    wystawionych prac: 2
    malarstwo
    Michał Kaszewski ur. 1988 w Radomiu. Studiował w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Okres studiów zakończył dyplomem z malarstwa w pracowni prof. Ewy Pełki. Artysta pracował przy produkcji filmowej „Loving Vincent” która otrzymała nominacje do Oscara. Do produkcji tego filmu zgłosiło się ponad 5 000 osób z całego świata, z czego wybrano tylko 125 malarzy. Kolejnym osiągnięciem twórcy jest obecność w finale w prestiżowym konkursie Art Renewal Center. Malarz traktuje swoją sztukę głównie jako możliwość samodoskonalenia poprzez poznawanie nowych zagadnień warsztatowych. W twórczości artysty dominuje malarstwo realistyczne. Prace artysty wystawiane były między innymi w Anglii, USA czy w Holandii w Noordbrabants Museum. Udział w wystawach:2020 Southern Indiana Center for the Arts Seymour, Indiana, USA2019 Art Depot Gallery Union City, Indiana, USA2018 Glaza Expo Design, Art Gallery, Gdańsk2018 Centrum Sztuki Współczesnej, Wilno2018 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa2018 „Painting Relations”, Galeria Mariacka, Gdańsk2018 Kurt Vonnegut Muzeum & Library, Indianapolis, USA2017 „Loving Vincent”, Het Noordbrabants Museum, Holandia
    Michał Kaszewski

    Anna Kostenko

    wystawionych prac: 4
    malarstwo
    Anna Kostenko

    Michał Staszczak

    wystawionych prac: 6
    rzeźba
    „Czerpię z bezkresu form i kształtów otaczającego świata. Wyobraźnia spaja je w nowe byty – znajome, a jednocześnie jeszcze nie oswojone. Płynny metal pozwala na chwilę zatrzymać czas.” Michał Staszczak (ur. 1979) - absolwent rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom w 2005 roku w pracowni prof. Leona Podsiadłego, aneks z małej formy rzeźbiarskiej w pracowni prof. Jacka Dworskiego. Od 2006 roku zatrudniony w macierzystej uczelni, gdzie aktualnie prowadzi pracownię odlewnictwa artystycznego. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego. W latach 2016-2020 kierownik Katedry Technik Rzeźbiarskich w ASP Wrocław. Od 2020 Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i Promocji ASP Wrocław. Założyciel i współorganizator Festiwalu Wysokich Temperatur. Prowadzi warsztaty i pokazy odlewnicze, buduje plenerowe piece do topienia brązu, aluminium oraz żeliwa. Tworzy asamblażowe rzeźby, płaskorzeźby i instalacje, które sam odlewa z metalu. W procesie twórczym wykorzystuje również technologię projektowania i druku 3D. Bierze udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.
    Michał Staszczak

    Anna Masiul-Gozdecka

    wystawionych prac: 13
    malarstwo
    Anna Masiul-Gozdecka jest absolwentką warszawskiej ASP. Charakterystyczną cechą jej twórczości jest odważne podejście do koloru, widoczne zarówno w pracach realistycznych, jak i abstrakcyjnych. Kolor emocjonalny, mocny, energetyczny i zawsze pozytywny. Odbiorcy często mówią, że jej obrazy są jednocześnie spokojne i energetyczne, co jest zbieżne z celami tego malarstwa. Ma ono przesłanie łagodzenia emocji, rozwijania wyobraźni, szukania piękna i pozytywów, pomimo życiowych trudności. Autorka czuje mocną więź z przyrodą, dlatego w jej obrazach często możemy dostrzec formy nawiązujące do kształtów organicznych - liści, kamieni, płatków kwiatów. Istotne są też poszukiwania kontrastów i faktur farby, kompozycji, które połączone z emocjami i głębią kolorów zapraszają nas do wkroczenia w przygodę interpretacji malarskiej. Autorka brała udział w ponad 15 wystawach zbiorowych i 15 indywidualnych, a jej obrazy są w kolekcjach na całym świecie- między innymi w USA, Anglii, Austrii, Szwajcarii, Francji, Niemczech, we Włoszech, Japonii, Australii, Hong-Kongu i na Tajwanie.
    Anna Masiul-Gozdecka

    Maggie Piu

    wystawionych prac: 1
    malarstwo
    Maggie Piu

    Alina Sibera

    wystawionych prac: 2
    malarstwo
    Ukończyła Krakowską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Katowicach. Jest autorką około 30 wystaw indywidualnych. Brała udział w ponad 80 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Włoszech, Słowacji, Rosji i Francji. Uczestniczyła w cyklu wystaw "Kobiety malują kobiety", " Magical Dreams". Uczestniczka Biennale Pasteli oraz Europastel. Bierze udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Jest kuratorem ogólnopolskich plenerów malarskich w Kamionie i w Wiśle. Uprawia malarstwo olejne oraz pastel. Jej prace znajdują się w Muzeach oraz zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
    Alina Sibera

    Grupa Morphosos

    wystawionych prac: 9
    rzeźba
    Grupa Morphosos

    Bogdan Pilatowicz

    wystawionych prac: 6
    malarstwo
    Bogdan Pilatowicz urodzony w Warszawie w roku 1957. W sierpniu 1981 wyjechał do Paryża a następnie w grudniu 1981 roku wyemigrował do Austrii. Od roku 1986 zajmował się autodydaktycznie malarstwem. 12 lipca 1996 komisja artystów przy Ministerstwie Nauki, Kultury i Sztuki w Wiedniu, na podstawie przekazanych prac, nadała mu status zawodowego artysty plastyka. W roku 1997 kształcił się dalej na seminariach i konsultacjach w Udine (Włochy ) i Monachium. Specjalizował się w malarstwie ściennym i jego współczesnych możliwościach. W latach 1989 – 2015 był autorem wielu projektów między innymi dla Raiffeisen Bank, Sparkasse Bank, Bank Austria, Hypo Bank i CARITAS. Pracował w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Od roku 2009 wystawia swoje obrazy w Austrii. W roku 2015 współpracował z niemiecką surrealistyczną grupą artystów - „Fantastisch” Od roku 2016 dołączył do swojej twórczości – Digital Art (Cinema4D ). W latach 2015 – 2021 jego obrazy można znaleźć w galeriach, na internetowych portalach sztuki oraz w europejskich domach aukcyjnych. Bogdan Pilatowicz jest malarzem, który w długim, konsekwentnym procesie twórczym stworzył własny język wizualny. Język ten posiada swoje źródło w nurcie surrealizmu, ale nie tylko. Szukając optymalnej formy przekazania swoich rozważań o świecie dodaje do surrealizmu elementy abstrakcyjne i często pozostaje w abstrakcji zachowując jednak swój własny styl. Ta wolność w malarstwie jest dla niego bardzo ważna. Jest częścią jego osobowości, daje mu więcej możliwości wyrazu i broni przed rutyną czy też kopiowaniem samego siebie. Jego specyficzny sposób pracy wyjaśnia tę konieczność wolnego wyboru formy wizualizacji własnych myśli. Każdy jego obraz posiada tytuł! Pilatowicz ma swoją własną bibliotekę tytułów, która ciągle się powiększa. Jego zainteresowanie światem a szczególnie europejską kulturą konfrontuje go praktycznie codziennie z małymi i wielkimi tematami, które go poruszają i o których chce przez swoje malarstwo dyskutować. Proces twórczy jest u niego bardzo analityczny. Wybiera ze swojej biblioteki tytuł i „nosi” go ze sobą przez pewien czas rozważając możliwości obrazowego przekazu. Następną fazą są szkice lub rysunki. Po wyborze odpowiednio wariantu idei obrazu zaczyna malować. Oczywiście w procesie malowania dodaje lub redukuje pewne elementy, aby uzyskać optymalny wyraz swojej pracy. Ważnym jest dla niego estetyka w sztuce. Wulgarności i sensacji nie znajdzie się w jego pracach. Jest absolutnie przekonany, że ważne tematy ludzkości można w sposób subtelny głębiej zaprezentować.
    Bogdan Pilatowicz

    Kolektyw THESEUS

    wystawionych prac: 25
    malarstwo
    THESEUS – kolektyw artystyczny powołany przez Aleksandrę Cupiał i Szymona Parafiniaka w roku 2016. W swoich realizacjach artyści koncentrują się przede wszystkim na poszukiwaniu energii, światła i ruchu. Artyści zajmują się malarstwem, grafiką, rzeźbą i wideo. Motywem przewodnim w pracach kolektywu THESEUS jest znak labiryntu. Od roku 2019 artyści realizują cykl zatytułowany ELEMENTA - inspirowany starogrecką koncepcją żywiołów Empedoklesa oraz wielościanami foremnymi Platona. Obecne w sztuce THESEUSA elementy nasuwają pytania dotyczące naszych możliwości poznawczych podobnie jak światło nie przenika obszaru cienia, tak poznanie i zrozumienie (gnoza) zdają się bezradne wobec ukrytych przed nami treści i prawd. Dlatego trzeba mieć świadomość, że nie mówimy tu o wartościach absolutnych tak jak w przypadku jasności lub ciemności, lecz o ich reprezentacji symboliczno-znakowej. Dzięki artefaktom THESEUSA okazuje się jak bardzo pojemny jest znak labiryntu, wiedzie on ku meandrom dociekań i naszej drogi, obrazuje jednocześnie zagubienie i podejmowanie prób wyjścia. „Piotr Głowacki Udział w wystawach: 1. HOMO VIATOR - WĘDROWIEC, 2017, Nowy Świat 2.0, Warszawa 2. NIEPODLEGŁOŚĆ SZTUKI - WOLNOŚĆ ARTYSTY, 2018, Galeria Konduktorownia, Częstochowa 3. ARS AURO PRIOR, 2019, Warsaw Home, Warszawa 4. ELEMENTA, 2019, Galeria Konduktorownia, Częstochowa 5. ŻYCIE, 2020, Galeria Miejska we Wrocławiu, Płocka Galeria Sztuki, wystawa w przestrzeni wirtualnej6. ELEMENTA, 2020, prezentacja rzeźb w przestrzeni miejskiej, Częstochowa 7. LABORATORIUM RZEŹBY, 2021, Galeria ToTuart, Centrum Praskie Koneser, Warszawa 8. ŹRÓDŁO, 2022, Muzeum Magicznego Realizmu, Wisła 9. SOL LUCET, UMBRA DOCET [natura-ars-scientia], 2022, Historisches Gewächshaus, Graz, Austria 10. LIGHTNESS - STATE OF MIND, 2022, Monaco Art Week, Monaco 11. DROGA JEST CELEM, 2022, Galeria Goldenmark, Poznań
    Kolektyw THESEUS

    Jan Kanty Pawluśkiewicz

    wystawionych prac: 2
    malarstwo
    Jan Kanty Pawluśkiewicz

    Marta Wojnicka

    wystawionych prac: 12
    malarstwo
    Marta Wojnicka Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Krakowie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, obroniła dyplom w 2015 roku w pracowni Wklęsłodruku pod opieką Henryka Ożoga, aneks do dyplomu w Pracowni Malarstwa Rektora Stanisława Tabisza. Zajmuje się głównie grafiką, rysunkiem, malarstwem oraz szeroko pojętym projektowaniem graficznym. Odbyła półroczne stypendium „Erasmus" na Akademii Sztuk Pięknych we Florencji w 2015 roku. wystawy: -wystawa po plenerowa - Zakliczyn 2011 - wystawa zbiorowa w pałacu - VAUXHALL - Krzeszowice 2013 - wystawa po plenerowa - Sobienie Królewskie 2014 - indywidualna wystawa w Galerii „Floriańska 22" - Kraków 2015 -wystawa pokonkursowa w Palazzo Vecchio - II nagroda w XXXIII Premio Firenze - Florencja 2015, Biennale Rysunku Skopje oraz Biennale Grafiki Skopje 2016
    Marta Wojnicka

    Grażyna Krzemińska

    wystawionych prac: 3
    malarstwo
    Malarstwo moje jest wynikiem wieloletnich zainteresowań sztuką. Droga do profesjonalnego zajęcia się malarstwem była konsekwentna, chociaż nie trwała krótko. Idąc śladem rodzinnych tradycji, podjęłam i skończyłam studia ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Następnie ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Dyakowskiego. Mieszkam i pracuję w Gdańsku. W moich pracach dominują wizerunki kobiet pojedynczo lub w parze z postaciami męskimi. Szukam porozumienia z przedstawianymi postaciami, dążę do tego, aby powstała między nami więź a nawet symbioza. Przedstawiam je, nie tylko w różnych przestrzeniach, lecz staram się także wydobyć i pokazać ich nastrój w chwili, którą przeznaczyły dla siebie. Można wtedy pomyśleć, zastanowić się czy pomarzyć o świecie, w którym wolno istnieć poza obowiązującą konwencją. Wśród technik preferuję malarstwo olejne. Nie stronię jednak od innych technik i form przekazu, związanych także z nowymi technikami malarskimi. Obecnie obrazy moje wykonane są w technice mieszanej na bazie giclee (specjalny nadruk na płótnie) jako podkładu, następnie malowane ręcznie metodą tradycyjną farbami akrylowymi i olejnymi. Od trzydziestu lat prowadzę aktywnie działalność twórczą i wystawienniczą. Przez cały ten okres miałam 10 wystaw indywidualnych i brałam udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Od wielu lat jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.
    Grażyna Krzemińska

    Michał Bogucki

    wystawionych prac: 11
    malarstwo
    Urodził się w 1946 roku. Artysta malarz, performer, autor polichromii, projektant witraży i wnętrz kościelnych. Naukę artystyczną rozpoczął w Liceum Plastycznym w Krakowie, gdzie jego rodzice Maria i Janusz Boguccy zamieszkali po wojnie. W drugiej połowie lat 50. działali w Grupie Krakowskiej i współtworzyli Galerię Krzysztofory, której Maria Bogucka była pierwszym kierownikiem. Michał Bogucki uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Stefana Gierowskiego. Zadebiutował wystawą indywidualną „Ćwiczenia sakralne” w 1971 roku w Galerii Współczesnej w Warszawie. Po niej nastąpiły wystawy indywidualne w galeriach Warszawy, Poznania, Lublina, Wrocławia, Gdańska, Dusseldorfu, Buffalo, Seatle, Batumi i Tbilisi. Uczestnik międzynarodowego festiwalu sztuki w Malmo Konsthall i IX Biennale Młodych w Paryżu. Jako twórca i animator brał udział w wystawach niezależnych w stanie wojennym, realizowanych przez Marię i Janusza Boguckich, potem Janusza Boguckiego i Ninę Smolarz. Istotne miejsce w dorobku twórczym Michała Boguckiego zajmuje również działalność wystawiennicza. Był komisarzem i scenografem wystaw Jerzego Nowosielskiego w Warszawie, Olsztynie, na Zamku Książ w Wałbrzychu, we Lwowie, Wilnie, Moskwie, Santiago de Compostella, Walencji, Saragossie, Barcelonie i w Bukareszcie. W latach 2009-2019 stworzył i prowadził Muzeum Ikon w Warszawie. Ostatnie lata to wystawy: - Michał Bogucki malarstwo (październik 2021) Arte Hotel w Zamościu; - Droga…przystanek Stalowa (2021/2022) Galeria STALOWA; Okiem Abstrakcji – Malarstwo. Perfomans. Sztuka Akcji (2022) Muzeum Częstochowskie; - Spotkanie Czasów. Michał Bogucki – malarstwo, Janusz Bogucki – rysunek, gwasz (2022/2023) Muzeum Archidiecezji Warszawskiej; - Pejzaż Malarstwa Polskiego (2023/2024) Galeria Sztuki Zachęta; - Jeśli zamilkniesz, kamienie wołać będą (2023) Stara Drukarnia – Mińska 65, Warszawa. Poza malarstwem sztalugowym Michał Bogucki jest również twórcą ikon. Od kwietnia tego roku w kościele św. Marka w Krakowie znajduje się ikona bł. Michała Giedroycia pisana jego ręką.
    Michał Bogucki

    Malwina de Brade

    wystawionych prac: 7
    malarstwo
    Malwina de Brade

    Marija Jevtić Dajić

    wystawionych prac: 4
    malarstwo
    Marija Jevtić Dajić urodziła się w 1990 roku w zachodniej Serbii, nad brzegiem Driny. Miejscowość ta jest powszechnie znana jako miejsce spotkania dwóch imperiów, Bizancjum i Rzymu, których spuścizna artystyczna wzbudziła jej zainteresowanie malarstwem od najmłodszych lat. W Liceum Artystycznym ujawniła swój wielki talent malarski i głębokie zrozumienie zasad sztuki bizantyjskiej. Przeplatanie w swoich pracach sztuki bizantyjskiej i nowoczesnej przyniosło jej nagrodę dla najlepszego studenta swojego pokolenia, a jej nauczyciele usilnie doradzali jej, aby kontynuowała studia z malarstwa. Edukację kontynuowała na Akademii Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo, w północnej Serbii, w Nowym Sadzie - niegdyś stolicy południowej prowincji Habsburgów, a obecnie Europejskiej Stolicy Kultury 2022. Swoją twórczość rozwijała pod wpływem profesorów, którzy kochali sztukę austro-węgierską i nowoczesną, a ona ukończyła studia jako najlepsza uczennica swojego pokolenia. W 2013 roku rozpoczęła studia magisterskie, a w 2015 roku uzyskała tytuł magistra malarstwa, po raz kolejny jako najlepsza uczennica swojego pokolenia. Podążając za artystycznymi poszukiwaniami i chęcią zdobycia większej wiedzy, w 2016 roku rozpoczęła studia na Wydziale Nauk Przyrodniczych i Inżynierii w Lublanie, na wydziale projektowania graficznego, gdzie obroniła doktorat. Dzięki wybitnemu GPA, poświęceniu i osiągnięciom artystycznym otrzymała stypendium Republiki Słowenii. Pracę doktorską obroniła wykorzystując wiedzę zarówno z projektowania graficznego, jak i malarstwa, tworząc tym samym obrazy dla niewidomych. Od tego czasu tworzy te prace, łącząc pracę cyfrową i ręczną. W 2019 roku rozpoczęła drugie studia doktoranckie na Wydziale Architektury w Nowym Sadzie na wydziale scenografii. Jej zainteresowania poszerzyły się o społeczny wymiar sztuki, sceniczne kontemplacje, a także doświadczenie i interpretację zdarzeń w innej sferze sztuki, czyli sztukach performatywnych. Od 2013 roku wystawiała swoje prace na 35 wystawach indywidualnych i ponad 300 wystawach zbiorowych oraz otrzymała 10 nagród. W 2020 powstała Art Lambda, a w 2021 założyła atelier w Vallauris na południu Francji.
    Marija Jevtić Dajić

    Michał Kwarciak

    wystawionych prac: 4
    malarstwo
    Michał Kwarciak urodzony w 1983 r. Absolwent Policealnego Studium Zawodowego Opus Art w Sosnowcu oraz Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Michał Kwarciak ukazuje w obrazach swój własny świat z pogranicza jawy i snu, od czystego realizmu do surrealistycznej fantazji. Jego prace utrwalają ulotne chwile sennych zjaw ,wizji ze świata marzeń, ale także realne doświadczenia dnia codziennego. Korzysta z obserwacji otaczającego go świata ludzi, roślin i zwierząt. Jego artystyczne wizje prowadzą go do tworzenia coraz to nowych i coraz bardziej wysublimowanych obrazów Uczestnik kilkunastu plenerów malarskich w Polsce i za granicą. Autorskie prace malarskie prezentował na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilkunastu indywidualnych.
    Michał Kwarciak

    Jacek Wojciechowski

    wystawionych prac: 6
    malarstwo
    Jacek Wojciechowski Urodził się 22 XI 1954 w Lublinie. Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu – dziś Akademia Sztuk Pięknych, na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskany w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego w roku 1980. Od 2000r profesor nadzwyczajny UMCS i od tego też roku kierownik Zakładu Malarstwa i Rysunku II na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od1980 r jest członkiem ZPAP. Od 2011 roku profesor sztuk plastycznych. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się również grafiką komputerową i ilustratorstwem. 6:37 Wziął udział w ponad 70 wystawach zbiorowych (Polska, Holandia, Niemcy, Francja, Węgry, USA, Tajlandia, Australia, Norwegia, Czechy, zorganizował 29 wystaw indywidualnych, laureat 15 nagród i wyróżnień. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA: 1985 - Pierwsza Nagroda - II Parafrazy Malarskie Tematu Kosmos Materia Elbląg 1987 - Nagroda Wydziału Kultury - 41 Ogólnopolski Salon Zimowy Plastyki - Radom 1989 - Pierwsza Nagroda i Kapral Miklós Medal - Pokonkursowa Wystawa Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - Hajduboszormeny (Węgry) 1989 - Wojewódzka Nagroda Społeczno-Kulturalna za osiągnięcia w dziedzinie plastyki - Lublin 1989 - Wyróżnienie - Ogólnopolski Konkurs im. Rafała Pomorskiego - Katowice 1991 - Nagroda Równorzędna - XXVIII Ogólnopolska Wystawa Malarstwa „Bielska Jesień" - Bielsko Biała 1993 - Pierwsza Nagroda - Ogólnopolskie Triennale Akwareli - Lublin 1996 - Nagroda Związku Polskich Artystów Plastyków - 16 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego – Szczecin
    Jacek Wojciechowski

    Małgorzata Stępniak

    wystawionych prac: 23
    malarstwo
    Małgorzata Stępniak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Kunza uzyskała w 1998 r. Jest laureatką Nagrody Ministra Kultury i Sztuki na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych w Legnicy w 1999 r. W 2002 r. otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz ponad dwudziestu wystawach indywidualnych. Współpracuje z kilkoma znaczącymi Galeriami w Polsce. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Pomysłodawca i kurator wszystkich edycji wystawy „8 KOBIET”. Małgorzata Stępniak jest wiceprezesem Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
    Małgorzata Stępniak

    Grzegorz Radziewicz

    wystawionych prac: 7
    malarstwo
    Grzegorz Radziewicz urodzony w 1976 roku w Białymstoku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem wielkoformatowym w tym muralem oraz grafiką artystyczną i performansem. Prezentował swoje obrazy oraz grafiki na 30 wystawach indywidualnych oraz ponad 80 wystawach zbiorowych. Pokazywał swoje prace w Polsce, USA, Anglii, Portugalii, Japonii. Oprócz szeroko rozumianego malarstwa i grafiki często działa na pograniczu sztuk plastycznych z poezją, muzyką oraz teatrem. „Myśl uwolniona od materii czy ciężka machina rzeczywistości? Co tak naprawdę jest ważne, kiedy możemy wzlecieć ponad świat, a nasz umysł szybuje ponad czasem i przestrzenią? Jestem teraz, a jednocześnie kiedyś. Przeszłość i teraźniejszość daje mi wyobrażenie tego, co może nastąpić. Czy przyszłość będzie wypadkową zdarzeń, czy może nas zaskoczy? „ Wszystkie obrazy Grzegorza Radziewicza składają się w rodzaj Kroniki opowiadającej historię tajemniczego Konstruktora i jego wynalazków. Opowiada o podążaniu, wbrew wszelkim przeciwnościom, za marzeniem. W jego świecie nic, nawet prawa znanej nam fizyki nie są w stanie stworzonemu przez artystę Konstruktorowi w tym przeszkodzić. W swojej twórczości porusza problematykę czasu i przemijania. Jego obrazy utrzymane w wyblakłej kolorystyce mogą kojarzyć się ze starą, podniszczoną fotografią. Przenoszą odbiorcę w nieistniejącą, fantasmagoryczną przestrzeń pełną machin latających, niemożliwych konstrukcji, melancholijnych kobiet i anonimowych, symbolicznych postaci męskich. Drobiazgowo namalowane latające statki wydają się stać w miejscu i powtarzać za artystą pytania o upływający czas. Od strony technicznej struktura obrazu jest urozmaicona bogatą fakturą oraz wysmakowaną, często monochromatyczną kolorystyką. Obecnie pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej w Instytucie Sztuki, Katedra Grafiki. WAŻNIEJSZE WYSTAWY: - Wystawa indywidualna "Machina destylująca", Galeria Art in House, Warszawa 2021 - Wystawa indywidualna "Machiny", Galeria Białostockiego Teatru Lalek 2021 - "Dom" , Galeria Stara Papiernia, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wystawa Instytutu Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, 2021 - "Wspólne Przypadki" - spotkania malarskie im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy 2021 - "Podlasie" wystawa Instytutu Sztuki Politechniki Białostockiej, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk 2021 - Wystawa indywidualna "Dwa Światy", (malarstwo), Domoteka Warszawa 2021 - 8th International Triennial of Graphic Arts Sofia 2019 - International Biennial of Contemporary Engraving "Iosif Iser" - XIII edition, 2019 - Ural Print Triennal, 2019 - Wystawa indywidualna (grafika i malarstwo) "Nieznośna lekkość bytu", Galeria Versus, Wrocław 2019 - "Przebudzenie", Galeria Marchand Białystok, 2019 - Wystawa indywidualna „Ponad czasem i przestrzenią” (malarstwo i grafika) Muzeum Podlaskie, oddział w Tykocinie 2018r. - „Marionetka”, performance, Festiwal Lumo Bjalistoko, Białystok 2018r. - Wystawa indywidualna „Konstruktor” Galeria im. B. Biegasa, Ciechanów 2018r. - „Duch puszczy”, performance, Plac NZS Białystok 2018r. - 5th International Juried Printmaking Exhibition, Albuquerque USA, 2018 - 9th Internacional Printmaking Biennial Douro, Portugalia 2018 r. - „Barwy morza” (malarstwo) „Dar Pomorza” Gdynia 2018 - Wystawa indywidualna (malarstwo i grafika), Galeria „Marchand” Białystok 2017r - Bigmg Graphium - 4th International Small Etching Biennial Graphium, 2017 - Timisoara, Romania - „Epoka Mistrzów - czas wskaże mistrza” malarstwo, Okręg Warszawski ZPAP, Galeria „Lufcik” 2017 r., Łuck Galeria „WONZAU” 2017 r., Książnica Podlaska, Białystok 2017 r. - „Let there be light”, performance, Festiwal Lumo Bjalistoko, Białystok 2017r. - 1st TKO International Miniprint Exhibition (Tokyo-Kyoto-Osaka) , Japonia 2016 r. - 8Th Internacional Printmaking Biennial Douro, Portugalia 2016 r. - „Reaktywacja”, galeria Marchand, ZPAP Białystok 2016 r. - Wystawa indywidualna „Konstruktor” (malarstwo i grafika), Galeria „Spodki”, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury – Białystok, 2016 r. - Koncert performatywny, 37 Przegląd Piosenki Aktorskiej, Wrocław 2016 r. - „Wielkie oczy Nieznanego”, performance, Białystok 2015 r. - „Laboratorium grafiki”, Okręgowa Izba Lekarska w Białymstoku 2015 r. - „Malarze Białegostoku”, promocja albumu i wystawa. Białystok 2015 r. - GLOBAL PRINT 2015, Biennale grafiki, Portugalia - Mural „Pamięć” malarstwo wielkoformatowe, Hala sportowa PB Białystok 2015 r. - 14 Pracownia 14 (grafika), Galeria „Spodki”, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury – Białystok, 2015 r. - „Obrazy i ekfrazy”, Uniwersytet w Białymstoku 2014 r. - „Machiny”(malarstwo) 4 festiwal Out OF Control Production, Węglowa, Białystok 2013 r. - Wystawa indywidualna „Machiny” (malarstwo) Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok, 2010 r. - Wystawa indywidualna „Machiny Latające” (malarstwo), Galeria BOK, Białostocki Ośrodek Kultury, 2008 r. - Wystawa indywidualna „Machina życia” (malarstwo), Galeria „Spodki”, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury – Białystok, 2005 r. - Wystawa indywidualna (dyplom), Muzeum Architektury we Wrocławiu, 2002 r. - Grafika, Uroczysko – Supraśl, 2000 r. - Grafika, Galeria Miejska we Wrocławiu, 1999 r. - Malarstwo i rysunek, Miejski Dom Kultury – Strzegom, 1998 r. - Fotografia, galeria „Dno” w Supraślu, 1998 r.
    Grzegorz Radziewicz

    Edyta Purzycka

    wystawionych prac: 55
    malarstwo
    Edyta Purzycka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom w 1996 roku z grafiki artystycznej pod kierunkiem profesor Haliny Pawlikowskiej, aneks z malarstwa i fotografii. W latach 1995 - 96 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Od 1997 roku należy do ZPAP. W swoich pracach wykorzystuje kilka technik wklęsłodrukowych (akwafortę, akwatintę, miękki werniks, odprysk atramentowy) Pozwala to na eksperymenty fakturalne oraz na uzyskiwanie efektów malarskich. Tworzyła szatę graficzną miesięcznika studenckiego „Maska”, a następnie kwartalnika artystycznego „Format”. Współpracowała z czasopismem literacko – artystycznym „Rita Baum” oraz Wydawnictwem Szkolnym PWN. W styczniu 2000 roku opracowała scenografię do spektaklu pt. „Obrazek wigilijny”. Przedstawienie powstało w ramach działalności Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. W 2001 roku Wydawnictwo „TIKKUN” wydało tomik poezji niemieckiego poety - Petera Gehrischa z grafikami Edyty Purzyckiej. ........................................................................................................................................................................................................................................ Edyta Purzycka – graduate of the Academy of Fine Arts in Wrocław. 1996 - diploma in graphic arts supervised by Professor Halina Pawlikowska, additionally: painting and photography.1995 – 1996 – holder of a scholarship from the Minister of Art and Culture. Since 1997 – a member of the Association of Polish Artists ( ZPAP). She uses several plate printing techniques: etching, aquatint, soft varnish. This allows experimenting in facture treatment and obtaining painting effects. Edyta created the graphic get – ups of the students’ monthly journal called „Maska”(The Mask), and also the artistic quarterly „Format”. She co – operate whit the „Rita Baum” literary and artistic periodical and whit the Publishing House for Schools (PWN). In January of 2000 she designed the scenery for the spectacle called Christmas –Eve, in Wrocław. In 2001 the „TIKKUN” Publishers edited a volume of poetry of Peter Gehrisch, the German poet, whit graphics of Edyta Purzycka.
    Edyta Purzycka

    Barbara Lawenda

    wystawionych prac: 6
    malarstwo
    Barbara Lawenda

    Czesław Romanowski

    wystawionych prac: 7
    malarstwo
    Czesława Romanowskiego, artystę malarza i grafika, (ASP Kraków -wydział grafiki w Katowicach) nie trzeba przedstawiać ani rekomendować. Ta barwna postać, jest ceniona i lubiana w całym środowisku plastycznym, a twórczość doskonale znana w szerokich kręgach osób interesujących się współczesną sztuką. Jego ponad czterdziestoletnia twórczość nagradzana w konkursach, podparta licznymi wystawami indywidualnymi i udziałem w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych dobrze świadczy o potrzebie kreacji i nieustającym zapale twórczym.
    Czesław Romanowski

    Mira Skoczek-Wojnicka

    wystawionych prac: 13
    malarstwo
    MIRA SKOCZEK-WOJNICKA Urodzona w Krakowie w 1959 r. Studia na ASP w Krakowie, Wydział Grafiki. Dyplom w 1984 r. w pracowni wklęsłodruku ( pod kierunkiem Prof. Andrzeja Pietscha) i litografii ( pod kierunkiem Prof. Włodzimierza Kunza).1999 – Grand Prix w konkursie „Najlepsza grafika miesiąca” – Kraków 2000 – nagroda „ Złota Rama” w konkursie „Mały obraz” – Kraków 2001 – wyróżnienie w Premio Firenze 2002 – II nagroda w Premio Firenze – Florencja 2003 – III nagroda w Premio Firenze – Florencja 2005 – wyróżnienie w konkursie „Muzyka w malarstwie” – Tychy 2005 2006 – Grand Prix w konkursie “Najlepsza Grafika Miesiąca” – Kraków 2006 - Wyróżnienie w Salonie Zimowym ZPAP 2006 - Finalistka Międzynarodowego konkursu Grafiki i Rysunku – Taiwan 2007 – I nagroda w Premio Firenze – Florencja 2007 - Nagroda „ Złota Rama” w konkursie „Mały obraz” – Kraków. 2010 – udział w Triennale Grafiki Polskiej – Katowice 2011 – Grand Prix w konkursie Graficznym im. L.Meidnera – Oleśnica 2012 – udział w Międzynarodowym konkursie pasteli –Francja, Saint–Aulaye. 2013 – Nagroda Generalnego Konsula w Międzynarodowym konkursie pasteli – Francja– Saint Aulaye. 2014 – wyróżnienie w konkursie “ Mały obraz” – Kraków 2020- wyróżnienie w konkursie najlepsza grafika miesiąca – Kraków Swoją twórczość przedstawiała w Polsce, we Francji ( Paryż, Collioure, Tours), Włoszech ( Rzym, Florencja), Danii, Holandii (Haga), Hiszpanii ( Segovia), Belgii ( Bruksela), na Chorwacji (Zagrzeb), na Węgrzech ( Szentendre) itd. Do tej pory brała udział w przeszło 100 wystawach zbiorowych w tym kilkanaście indywidualnych. Członek ZPAP, SMTG. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę.
    Mira Skoczek-Wojnicka

    Dawid Zdobylak

    wystawionych prac: 5
    malarstwo
    Dawid Zdobylak, ur. 1993 roku w Chobieni, Dolny Śląsk. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof. Janusza Matuszewskiego oraz w pracowni rysunku prof. Grzegorza Wnęka. W 2017 roku obronił dyplom pod tytułem: Portret Natury. Jego obrazy dyplomowe były prezentowane w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie na wystawie Najlepsze dyplomy ASP w Krakowie w roku 2017. Obecnie jest doktorantem na macierzystej uczelni. Zajmuje się głównie tematyką portretu i pejzażu. Maluje w technice olejnej. Wybrane wystawy indywidualne: 2021 Poza czasem, Galeria Dystans, Kraków 2021 W oku ciszy, Galeria Attis, Kraków 2018 Melancholia, Galeria Attis, Kraków 2016 Infernum, Mini Galeria, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków Wybrane wystawy zbiorowe: 2019 Spojrzenia, Wojewódzka biblioteka publiczna, Kraków 2019 Zbliżenia. Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków 2019 Istota Rzeczy, Wojewódzka biblioteka publiczna, Kraków 2016 Wystawa prac III Pracowni Rysunku, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie 2015 Gdy rozum śpi..., Klub Kazimierz, Kraków 2015 Drogi Figuracji, Galeria Lamelli, Kraków
    Dawid Zdobylak

    Malgorzata Piątek-Grabczyńska

    wystawionych prac: 2
    malarstwo
    Malgorzata Piątek-Grabczyńska

    Filip Łoziński

    wystawionych prac: 10
    malarstwo
    Filip Łoziński urodzony w 1986 r. Absolwent wydziału sztuki (UP Kraków) gdzie uzyskał dyplom z zakresu malarstwa (Pracownia prof. Piotra Jargusza). Ukończył studia w 2011 roku. Autor pięciu wystaw indywidualnych m.in w Młodzieżowym domu kultury im. Andrzeja Bursy, obecny na Targach w Nowohuckim Centrum Kultury Kraków, Targowisku Sztuki w Warszawie. Uznany autor kilkuset obrazów znajdujących się w kolekcjach prywatnych zarówno w kraju jak również za granicą. Zajmuje się wyłącznie malarstwem. Współpracuje z największymi domami aukcyjnymi w Polsce: (Desa Unicum, Art in House, Sopocki Dom Aukcyjny) oraz wystawia prace na aukcjach charytatywnych.
    Filip Łoziński

    Danuta Nawrocka

    wystawionych prac: 1
    malarstwo
    DANUTA NAWROCKA Dana (1962). Artystka pozytywnych emocji. DaNa, łącząc rysunek z malarstwem, stworzyła oryginalny styl charakterystyczny tylko dla jej twórczości. Ukończyła malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zbiory prac DaNy znajdują się m.in. w Mosan Museum , Gukje Art Museum oraz w Daegu Museum w Korei Południowej, Art Museum of China w Hangzhou (Chiny) oraz w zbiorach licznych galerii w Polsce i za granicą: m.in. w Mediolanie, Berlinie, Wenecji i Seulu. Wygrała konkurs na projekty form kryształowych organizowany przez Hutę Szkła IRENA - kolekcjonerskie serie projektu DaNy prezentowane były w ponad sześćdziesięciu krajach na całym świecie. W 2015 roku, jako jedyna malarka z Polski, DaNa została zaproszona do udziału w Międzynarodowym Sympozjum Artystycznym w Mosan w Korei Południowej.GŁÓWNE WYSTAWY INDYWIDUALNE: - 2003 - Muzeum Miejskie Arsenał, Wrocław; - 2011 - Dom Artysty Plastyka - OW ZPAP, Warszawa; - 2011- 2014 - Koło Czasu - Festiwal Performance - Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń; - 2015 - Jang Eun Sun Art Gallery, Seul, Korea Południowa; - 2015 - Gukje Art Museum, Daegu, Korea Południowa; - 2015 - Hernandez Art Gallery Mediolan, Włochy; - 2016 - Galeria OŁ ZPAP, Łódź; - 2016 - Berlin Art Festival „48 Stunden Neukölln”, Berlin, NiemcyGŁÓWNE WYSTAWY ZBIOROWE: - 2017 - wystawa towarzysząca 57. Biennale w Wenecji - Pałac Zenobio w Wenecji, Włochy; - 2018 - Międzynarodowy Projekt LABORATORIUM VENEZIA: „La Via dell’ Ambra e la forma Ovi”, Badoere, Włochy; - 2018 - Międzynarodowa Wystawa w Chińskim Muzeum Sztuki w Hangzhou, gdzie prezentowała swoją sztukę wśród wybitnych artystów z całego świata.
    Danuta Nawrocka

    Anna Luteracka

    wystawionych prac: 3
    rzeźba
    Anna Luteracka

    Jacek Lipowczan

    wystawionych prac: 3
    malarstwo
    Jacek Lipowczan obrazy swoje podpisuje jako "JALI". Jacek Lipowczan urodził się w Istebnej na Śląsku Cieszyńskim. Dyplom uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki u profesora Mieczysława Wejmana w 1976 roku. Od 1981 roku Jacek Lipowczan mieszka poza Polska, pierwotnie w Szwecji następnie w Australii. W Sydney pracował w amerykańskim studio Filmów Rysunkowych "Hanna Barbera" gdzie projektował sceny do poszczególnych filmów. Po powrocie z Australii do Europy, do Niemiec pracował jako Grafik, Art Direktor i Ilustrator w wydawnictwach i agencjach reklamowych. Od 2004 roku zdecydował się zająć wyłącznie malarstwem. Na przekór dzisiejszej sztuce, w której awangarda goni awangardę, z roku na rok powiększa się grupa artystów malujących w podobnym stylu. Jacek Lipowczan dołącza do nich i zostaje członkiem międzynarodowego stowarzyszenia -Society of Art of Imagination w Londynie, którego patronem honorowym był znany surrealista austriacki śp. prof. Ernst Fuchs oraz należy do grupy "Visionary Art" założonej przez Otto Rappa we Wiedniu. Od tego czasu JALI bierze aktywny udział w życiu artystycznym. Prezentował swe prace na wystawach w Wielkiej Brytanii (m.in. w mall Gallerie w Londynie), Szwajcarii (Giger Museum w Gruyere), Niemczech, Austrii (M.in. Fantastenmuseum we Wiedniu), Polsce, Francji (m.in trzykrotnie na Salon d'Automne Grand Palais w Paryżu), Włoszech, Danii Hiszpanii i USA. Jego prace były wielokrotnie publikowane w albumach w Danii: "Imaginaire 1,2, 3,4,5,6,7,8,9, "Dante- the Divine Comedy" Lexixon der Fantastischen Künstler we Wiedniu, w Polsce album malarstwa Polskiego 2019, Współczesna Ikonografia Narodowa, Musem Narodowe w Kielcach, album " Twórcy Wizerunku Polonii „Styl malarski Jacka można określić jako realizm - surrealistyczno – fantastyczny, chociaż tematyka jego obrazów oparta jest również głęboko na współczesnych wydarzeniach społecznych i politycznych. Jego obrazy są syntezą teraźniejszości czy to polskiej czy też międzynarodowej. Jacek Lipowczan jest również inspiratorem ważnej dla tego nurtu cyklicznej (co dwa lata) wystawy objazdowej „Magical Dreams” organizowanej przez Galerie Bator ze Szczyrku. W tej chwili jest to już IV wydanie. Wystawa ta ma miejsce w kilku Galeriach lub Muzeach w Polsce. Jak i w Galeriach i Muzeach w Austrii i Niemczech. Bierze w niej udział zawsze około 30 artystów z Polski, Danii, Niemiec, Francji, USA, Włoch, Ukrainy i Rosji.
    Jacek Lipowczan

    Michał Warecki

    wystawionych prac: 12
    malarstwo
    Michał Warecki

    Andrzej Fronczak

    wystawionych prac: 5
    malarstwo
    Andrzej Fronczak Urodzony 01.10.1959r w Brześciu Kujawskim. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Udział w 47 wystawach indywidualnych między innymi w Lubaniu Śląskim, Koszalinie, Słupsku, Włocławku, Ciechocinku, Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie oraz w Chicago, Detroit i Paryżu. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Udział w 64 plenerach malarskich regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2009 i 2016 roku Nagroda Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie kultury a w 2012 r wyróżnienie. W 2010r odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Udział w ponad 200 wystawach zbiorowych i konkursach w tym w 9 o randze międzynarodowej. Laureat nagród i wyróżnień. Prace wystawiane były w Polce oraz w Niemczech, USA, Dani, Holandii, Belgi Serbii, Włoszech, Ukrainie, Francji, Słowacji i Czechach. Obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych, instytucjach państwowych, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
    Andrzej Fronczak

    Katarzyna Słowiańska - Kucz

    wystawionych prac: 2
    malarstwo
    Katarzyna Słowiańska - Kucz

    Anna Rączka

    wystawionych prac: 6
    malarstwo
    ANNA RĄCZKA na co dzień mieszka i tworzy w Bielsku - Białej. W życiu codziennym tworzymy relacje, sieć związków, ale często boimy się, że wyrażanie uczuć może być odbierane jako słabość. Chowamy je we wnętrzu i to często powoduje, że czujemy się samotni. Staram się pokazać, że nasze uczucia są tym co nas określa i pozwala na relacje z drugim człowiekiem. Linie wokół postaci są tkanką zależności pomiędzy światem wewnętrznym a rzeczywistością, pomostem, który pozwala na komunikację. Malując staram się pokazać intymny i subtelny świat, to co dzieje się w duszy każdej i każdego z nas. W dążeniu do przekazania tego poszukuję własnych środków wyrazu sięgając często do osobistych doświadczeń. W 2017 r. brałam udział w projekcie Metamorfoza, który poświęcony był twórczości Zdzisława Beksińskiego Wystawy z tego cyklu odbywały się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku Centrum Kultury Browar B we Włocławku Galerii ZASP im. Józefa Brandta w Radomiu Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu Galerii Miejskiej we Wrocławiu W tym roku również wystawiałam swoje prace we Włoszech Biennale Sztuki Współczesnej w Versilli na wystawie ,,Talenti Emergenti 2017” w galerii Mentana we Florencji a także ,,Regione e Sentimento” i ,,It`s Art” w Galerii Merlino również we Florencji W listopadzie 2017 r. odbyła się moja indywidualna wystaw w Galerii Stalowa 52 w Warszawie W 2018 r uczestniczyłam w wystawie ,,Kings & Queens” w Galerii Bona Książka i Kawa w Krakowie W 2018 r. wystawiałam swoje prace na wystawie ,,The Femaale Spirit „w Galerii Lumino w Perth w Australii w 2020 r. odbyła się moja indywidualna wystaw w Galerii Wieża Sztuki w Kielcach w 2021r W Galerii Maya w Toruniu również wystawa indywidualna W 2023 r. zostałam zaproszona do udziału w wystawie, Black & white” w Metamorphosis Gallery w Perth w Australii, która rozpocznie się w lipcu moje obrazy znajdują się również w Renata Fine Arts w Palm Beach na Florydzie a także zbiorach prywatnych w kraju a także we Włoszech, USA, Kanadzie czy Australii. ANNA RĄCZKA na co dzień mieszka i tworzy w Bielsku - Białej.
    Anna Rączka

    Ewa Rosiek-Buszko

    wystawionych prac: 13
    malarstwo
    Ewa Rosiek-Buszko. Urodzona w Gliwicach. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu ze specjalnością ceramika artystyczna. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Grafiki - rysunek filmowy. W 1979 roku uzyskała dyplom. Nauczyciel dyplomowany. Tworzy autorskie papiery ręcznie czerpane, tkaninę i ceramikę unikatową. Maluje pastele i akwarele. Współzałożycielka i kuratorka wystaw działającej na niwie tkackiej od 1991 roku śląskiej Grupy Przekaz. Od 1979 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Członek InSEA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę. W latach 2002-2014 członek zarządu i wiceprezes Stowarzyszenia Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby. Autorka warsztatów „Paper Gami”, na bazie których prowadzi zajęcia i wykłady dotyczące papieru ręcznie czerpanego. Autorka idei projektu WASHI no FUSHIGI - TAJEMNICA PAPIERU realizowanego w Polsce oraz w Japonii w roku 2019 - 2020. Uczestniczyła w ponad 200 wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Anglii, Austrii, Francji, we Włoszech, w Niemczech, Mołdawii, na Ukrainie i w cyklu wystaw w USA i w Japonii. Prace w zbiorach: Muzeum Śląskiego, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Piaristen Kunstforum w Wiedniu/Austria, Narodowego Muzeum Papieru w Mino/Japonia oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Anglii, Austrii, Francji, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii , USA i we Włoszech. Ważniejsze wystawy z ostatnich 5 lat 2023 wystawa Jubileuszowa 45-lecie pracy twórczej „DAY by DAY 16071” - Galeria Biała NCK – Kraków 2022/2023 wystawa zbiorowa wędrująca po Polsce: „Wyszyński PATER PATRIAE”: Kraków, Toruń, Poznań, Pelplin, Puławy, Włocławek 2022 „VIII SALON Bożonarodzeniowy” – Kraków 2022 „3 KRAKOWSKIE Spotkania Artystyczne TERYTORIA” – Kraków 2022 międzynarodowa wystawa online „MATERIAL THINKING” - Pekin – Chiny 2022 wystawa zbiorowa „MATERIAL THINKING” - edycja polska – Galeria Prom Kultury - Warszawa 2022 wystawa zbiorowa „Sztuka Odzysku” – Gliwice 2022 wystawa indywidualna „It's not to be separated” Galeria Raven – Kraków 2022 wystawa indywidualna „POMIEDZY" - galeria Biblioteki Jagiellońskiej – Kraków 2021 wystawa indywidualna „DAY by Day” - galeria BWA „Sokół” - Nowy Sącz 2021 wystawa zbiorowa „Mały Format” - Galeria Raven – Kraków 2021 międzynarodowa wystawa papierów ręcznie czerpanych „It's right here” Tokio – Japonia 2021 wystawa zbiorowa „PASTELISCI”, wystawa członków Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Galeria w Pałacu Vauxhall – Krzeszowice 2020 wystawa indywidualna „CICHE PRZEMYSLENIA”, w ramach projektu „Kultura Odporna” Miasta Krakowa – Muzeum Opactwa Benedyktynów w Tyńcu 2020 wystawa zbiorowa „WIEZA BABEL”, w ramach Art Meeting Tomaszowice 2020 2020 wystawa zbiorowa „EKO ART”, Galeria ZPAP PRYZMAT – Kraków 2021 wystawa zbiorowa „PASTELIŚCI” - wystawa członków Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Galeria w Pałacu Vauxhall – Krzeszowice 2020 wystawa indywidualna „CICHE PRZEMYŚLENIA” - w ramach projektu „Kultura Odporna” Miasta Krakowa - Muzeum Opactwa Benedyktynów w Tyńcu 2020 wystawa zbiorowa „WIEŻA BABEL” w ramach Art Meeting Tomaszowice 2020 2020 wystawa zbiorowa „EKO ART” - Galeria ZPAP PRYZAT – Kraków 2020 wystawa zbiorowa w ramach projektu WASHI no FUSHIGI-THE MYSTERY OF PAPER - Galeria Sztuki Współczesnej w Gifu – Japonia 2019 wystawa indywidualna „PAPER GAMI - IMAGE II” - Arboretum, Bolestraszyce 2019 wystawa indywidualna z cyklu „PAPER GAMI” - Wejherowo, wystawa towarzysząca XI Baltic Mini Textile Triennale, Gdynia 2019 2019 wystawy zbiorowe w ramach projektu „WASHI no FUSHIGI - THE MYSTERY OF PAPER”, Mino Cultural Hall, Yohida Studio, Suzuki House i Mino - Washi Museum - Mino, Japonia 2019 wystawa indywidualna „Paper in Red” - Galeria RAVEN – Kraków 2019 „8 KOBIET” - Galeria Konduktorownia - Częstochowa 2019 „WASHI no FUSHIGI - TAJEMNICA PAPIERU” - Muzeum Manggha - Kraków 2018 wystawa indywidualna „PAPER GAMI – IMAGE”, BWA Gallery – Kielce 2018 wystawa indywidualna „PAPER GAMI”, MOK Gallery – Olkusz 2018 „Washi Etegami Picture Letter”, Mino – Japan 2018 wystawa indywidualna „PAPER GAMI”, 101 Projekt Gallery – Warsaw
    Ewa Rosiek-Buszko

    Rafał Knop

    wystawionych prac: 5
    malarstwo
    Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. J. Walczaka. Artysta pracuje głównie w technice olejnej. Rafał Knop artysta malarz, pasjonat sztuki antycznej i surrealizmu. Od kilku lat dzieli swój czas pomiędzy Polskę i Toskanię, gdzie co roku organizuje plenery artystyczne dla artystów amatorów i profesjonalistów. Malarz, który w swoich obrazach transformuje tendencje epoki – pośpiesznej, bezmyślnej i jaskrawej, w której rzeczywistość staje się imitacją i pozorem. Czerpiąc bezpośrednio ze skomercjalizowanej kultury (basen jako wyznacznik luksusu i symbol eskapizmu) wychodzi poza jej granice, wyrażając pragnienie ciszy. Jego obrazy to idylliczne ujęcia kobiecych ciał, minimalistyczne uchwycenia rekwizytów takich jak samotna palma, czy rozpięty parasol, ale też sublimowana, futurystyczna architektura z elementami olbrzymich okien, labiryntów, schodów prowadzących donikąd, czy wreszcie mebli – pustych stołów, szezlongów i krzeseł (obecność nieobecnych). Aurę prac tworzy ich światło i kolorystyka, utrzymana w odcieniach ultramaryny, bladych fioletów, bieli i pudrowych róży. Bezruch tych irracjonalnie zmysłowych przedstawień na długo pozostaje w pamięci, wywołując skrajne emocje i zmieniając to co oczywiste, w nieoczywiste. Kolekcje: Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych w Polsce oraz za granicą, prezentując swoją twórczość między innymi w Galerii BWA w Bielsku Białej, na wystawach w Warszawie, Krakowie, Gandawie i Brusek (Belgia), Casaglia (Włochy). Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Hong Kongu, Japonii we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych.
    Rafał Knop

    Michał Baca

    wystawionych prac: 7
    malarstwo
    Urodzony w Krakowie w 1958 r. Studia na wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Juliusza Joniaka w 1983 r. Stypendysta MKiS i Prezydenta miasta Krakowa. Autor 50. wystaw indywidualnych m.in. w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Tarnowie, Zielonej Górze, Zakopanem, Olsztynie, a także w Akwizgranie, Frankfurcie, Norymberdze, Wiedniu, Thorn (Holandia). Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. we Francji, Włoszech, Anglii, Szwecji, Danii, Niemczech, Japonii i USA. Laureat kilku nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarskich. Prace w licznych kolekcjach instytucji i osób prywatnych w kraju i zagranicą. Tyle jest powodów na uprawianie malarstwa i tyle powodów na jego recepcję, że każdy znajdzie tu swój rejon czy też sferę, która będzie mu odpowiadać. Inspiruję się naturą, która ciągle jest dla mnie źródłem pomysłów, rozwiązań formalnych i stale potrafi mnie zaskakiwać. Pejzaże, martwe natury, architektura, postacie, zwierzęta, wszystko co nas otacza, godne jest uwiecznienia. Tylko w portretach uciekam w świat archetypów literackich bądź historycznych, aby lekko pofantazjować na płótnie oraz dać upust swoim pozamalarskim zainteresowaniom. W malarstwie bardziej zależy mi na pokazaniu intrygującego zjawiska materii i ogarnięcia jej w intuicyjnym poczuciu ładu, niż na odkrywaniu tajemniczej konstrukcji atomów, z których ta materia się składa.
    Michał Baca

    Zofia Błażko

    wystawionych prac: 5
    malarstwo
    Zofia Błażko

    Agnieszka Wencka

    wystawionych prac: 1
    malarstwo
    Agnieszka Wencka (ur.1978) Artystka swoje malarstwo określa jako próbę połączenia rzeczywistości i nierealistycznych form, zestawienia ze sobą delikatnych, dokładnych elementów i dynamicznych obszarów. Często przedstawia kombinację tych nierzeczywistych elementów, czasami zakrywających lub tworzących postać, w efekcie uzyskując surrealistyczny charakter. W swoich pracach stara się zawrzeć jakąś asymetrię, brak równowagi, siłę , emocje, kontrast jednolitych powierzchni i mnogość nierzeczywistych elementów, niedomówienie, zamglenie, lekką zamaszystość w połączeniu z subtelną dokładnością. Tego co przedstawiają obrazy nie stara się dosłownie nazywać, tym bardziej, że każdy dostrzega w nich co innego, jedni widzą w nich na przykład splątane życie wewnętrzne a inni emocje. Wg artystki tworzące postać elementy, są najczęściej wyrazem doświadczeń, które zbieramy w ciągu życia, zarówno tych dobrych jak i złych, a które nas kształtują, są jednocześnie naszą siłą jak i słabością, budują naszą indywidualność. • 2016r.- wystawa indywidualna w Galerii Maya w Toruniu • 2017r.- wystawa zbiorowa „World Wide Art Show New York 2017” organ.przez Flyer Art Gallery w Caelum Gallery w Nowym Jorku w USA • 2018r.- wystawa zbiorowa w IROK Galerie Horst w Holandii • 2018r.- wystawa zbiorowa w Galleri Rødhusgaarden w Danii • 2019r.- publikacja artykułu w magzynie o sztuce ImagineFX Magazine • 2021r.- publikacja w międzynarodowym magazynie o sztuce współczesnej Beautiful Bizarre Magazine • 2021r. – wystawa zbiorowa „Kobieta” w Vinci Art Gallery w Poznaniu
    Agnieszka Wencka

    Jerzy Boberski

    wystawionych prac: 7
    malarstwo
    Po studiach na Politechnice Warszawskiej przez 10 lat zajmował się ceramiką artystyczną. Kolejnych kilkanaście lat spędził w Australii, gdzie pracował jako projektant grafiki użytkowej oraz ilustrator. Od początku lat 90-tych jego prace można znaleźć w wydawnictwach poświęconych fotografii, ilustracji oraz projektowaniu (The Wizards of Oz). Współpracował z wieloma agencjami reklamowymi oraz dewelowperami. Prowadził też działalność wydawniczą (Miesięcznik "Aspekt"). Cały czas uprawiał malarstwo olejne. Oprócz malarstwa zajmuje się grafiką komputerową. Autor wystaw indywidualnych (ostatnie: Berlin 2011, Warszawa 2014, Gliwice 2017, Warszawa 2019) i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Członek ZPAP.
    Jerzy Boberski

    Małgorzata Jenta-Dmitruk

    wystawionych prac: 4
    malarstwo
    Małgorzata Jenta-Dmitruk

    Katarzyna Kołtan

    wystawionych prac: 2
    malarstwo
    Ukończyła PLSP w Koszalinie, studia w poznańskiej Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej. Wybór techniki tempery jajecznej jest świadomym zabiegiem, wg. artystki pracochłonna i żmudna budowa obrazu, tysiące drobnych pociągnięć pędzelka o średnicy milimetra zmuszają do pokory i dają czas na wewnętrzną refleksje.Jej prace znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w Polsce i w Europie (Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania). W maju 2014 r. uczestniczyła w 20/21 International art fair w Londynie. Jej malarstwo o rozpoznawalnym stylu, stanowi nowoczesne połączenie renesansowej techniki malarskiej ze współczesną symboliką i językiem wyrazu.Już na początku drogi artystycznej malarka wybrała technikę tempery żółtkowej. Jest to proces niezwykle wymagający, pracochłonny, wręcz misterny, nagrodzony jednak wspaniałymi efektami końcowymi. Tempera wybierana była najczęściej przez artystów do XV wieku, później wyparło ją malarstwo olejne. Do łask powróciła w XIX stuleciu. Jak mówi Katarzyna Kołtan, jej praca to prywatny hołd dla twórczości Mistrzów: „Budowanie obrazu tą techniką to żmudny proces. Tempera zmusza do pokory, ale jednocześnie daje czas na wewnętrzną refleksję” – wskazuje malarka. „Malarstwo tą techniką jest kapryśne, pełne pułapek technicznych. To jednak cecha, która odpowiada fizycznie psychologicznemu profilowi portretowanych przeze mnie kobiet” – akcentuje.Co ważne, artystka sięgając po jedną z najstarszych metod utrwalania obrazu, zdecydowała mieć pełną kontrolę nad całym procesem twórczym. Sama przygotowuje emulsję, w której zgodnie z kanonem sztuki renesansowej spoiwem jest żółtko jajka. Dodaje do niej sypkie pigmenty. „Nie kupuję gotowych farb. Jakość przygotowanej własnoręcznie tempery jest nieporównywalna. Po pół roku temperę można przetrzeć delikatnie miękką szmatką to nada jej piękny satynowy połysk, dlatego też nie werniksuję swoich prac. Tempera którą stosuję nie wymaga tego” – podkreśla Katarzyna Kołtan.Tempera znosi upływ czasu znacznie lepiej niż powszechnie stosowane farby olejne czy akryle. Podkłady, na których powstają obrazy, wykonywany są również ręcznie – specjalnie na jej zamówienie. Grunt powstaje również ręcznie, specjalnie pod temperę, aby zapewnić pracom trwałość i piękno.Tyle technika. Równie ważne są historie, które z jej pomocą Katarzyna Kołtan opowiada: „Trudno jest mówić o własnej twórczości, bo moje prace to zapis emocji. Malarstwo jest procesem bardzo intymnym. Wolę, żeby za mnie „mówiły” moje obrazy, a opowieść przecież każdy może usłyszeć inną...”
    Katarzyna Kołtan

    Łukasz Towpik

    wystawionych prac: 5
    malarstwo
    Urodzony w 1984 roku, jest absolwentem wydziału Malarstwa Instytutu Sztuk Plastycznych Uniwersytetu w Zielonej Górze. W 2010 roku obronił tytuł magistra. Tematem obrazów jest człowiek, przedstawiany zazwyczaj w akcie, niekiedy częściowo okryty udrapowanym materiałem. Postaci są anonimowe, odwracają twarze, ukazują się widzowi od tyłu, połowicznie. W swoich pracach artysta ogranicza gamę kolorów. Stonowana, ciemna kolorystyka kontrastuje z odcieniem ludzkiego ciała, przedstawionego z anatomiczną wręcz dokładnością, bez idealizacji, w tradycji klasycznie pojętego aktu. Dzieła Łukasza Towpika wyraźnie inspirowane są sztuką dawną, uzupełnioną o nierealną czy też nieokreśloną przestrzeń. Są to obrazy, w których erotyzm łączy się mistycyzmem, duchowością, a artysta dąży do ukazania głębszej symboliki.
    Łukasz Towpik

    Leszek Sokół

    wystawionych prac: 5
    malarstwo
    Leszek Sokół

    Katarzyna Wołodkiewicz

    wystawionych prac: 6
    malarstwo
    Katarzyna Wołodkiewicz

    Jerzy Dmitruk

    wystawionych prac: 1
    malarstwo
    Jerzy Dmitruk